איך משתמשים במרציפן – מספר טיפים לשימוש נכון
 

איך משתמשים במרציפן – מספר טיפים לשימוש נכון

המרציפן או בשמו השני בצק שקדים הינו סוג של "בצק" העשוי ממספר מרכיבים כאשר השקדים הטחונים והסוכר הם העיקריים שבהם.

למרציפן שימושים רבים בתחום הקונדיטוריה, כאשר לרוב משתמשים בו להכנת ממתקים ועוגיות בצורות שונות או כציפוי לעוגות הממלא אחר מספר תפקידים כמו הוספת טעם לעוגה הנעטפת, שמירה על הלחות בעוגה ומניעה של התייבשותה.

קיימות גרסאות רבות בקשר למקורו של המרציפן החל מפרס, סין , ספרד ועד לאזור הים הבלטי אך מה שבטוח הוא שכיום המרציפן נמצא בכל פינה בעולם והוא אהוב על ידי אין ספור אנשים. 

אז איך מכינים מרציפן ?

על מנת להכין מרציפן יש צורך במרכיבים הבאים : שקדים קלופים, סוכר, מיץ לימון  כעט כל שעלינו לעשות הוא לטחון את השקדים הקלופים (ניתן לרכוש שקדים קלופים ומולבנים בסופרים או בחנויות התבלינים או לחלופין ניתן לקלף את השקדים לבד).

את השקדים הקלופים והטחונים עלינו לערבב עם הסוכר (על מנת לקבל מרקם חלק יותר יש להשתמש באבקת סוכר במקום בסוכר רגיל) כאשר, את הערבוב של אבקת השקדים עם הסוכר יש לערבב יחד ביחס של מינימום חמישים חמישים (5050) וככל שאחוז השקדים בתערובת עולה ואחוז הסוכר יורד כך נחשב המרציפן לאיכותי יותר.

על מנת "לקשור" או "להדביק" את הסוכר והשקדים יחד נעשה שימוש בכמה טיפות של מיץ לימון כעת כל שעלינו לעשות הוא ללוש את כל המרכיבים יחד ידנית או בעזרת בלנדר עד לגיבוש של כל החומרים יחד ויצירה של המרציפן, יש המוסיפים לתערובת מעט סירופ שקדים על מנת לשפר את טעמו של המרציפן המיוצר.

טיפים ועצות ...שחשוב לדעת !

·         על מנת לקלף את השקדים ביתר קלות יש להשרות את השקדים במים רותחים למספר דקות ולאחר מכן פשוט ללחוץ על השקד והוא יתקלף מעצמו.                                                                      

·         את השקדים הקלופים רצוי לטחון כמה שיותר קרוב לזמן הכנת המרציפן.                                    

·         את המרציפן המוכן ניתן לשמור בשקית במקרר למשך זמן של חודש שלם או לחלופין בהקפאה למשך זמן של 5 חודשים ולאחר מכן ניתן לחממו טיפה וללוש אותו על מנת להשתמש בו.

·         על מנת למצק מעט את המרציפן יש להוסיף לו אבקת סוכר.

 

·         במידה והמרציפן קשה מידי ניתן לרכך אותו בעזרת סירופ תירס