קייטרינג כשר או קייטרינג לא כשר?
 

קייטרינג כשר או קייטרינג לא כשר?

קייטרינג כשר הינו הבחירה המועדפת על מרבית האנשים המקיימים אירוע רב משתתפים. באירוע שכזה כוונת המארחים היא לספק לכל המוזמנים חווייה מרגשת ומהנה, שחלק משמעותי ממנה הוא האוכל המוגש. כיוון שעל פי רוב, באירוע אליו מוזמנים הרבה אנשים, לא מכירים את ההקפדה על כשרות של כל אחד ואחד מהאורחים, קייטרינג כשר הוא הבחירה המומלצת כדי להמנע בפגיעה ברגשותיו של זה או אחר.

קייטרינג כשר מוגדר ככזה, אם יש בבעלותו תעודת כשרות

על העסק לפנות לרבנות באזור פעילותו ולבקש שיכירו בו בתור קייטרינג כשר. עליו להראות כי הוא מקפיד על הפרדה בין מטבח חלבי ובשרי, שימוש במוצרים בעלי כשרות בלבד ואי פעילות בשבת.

לעיתים, מסיבות שונות, לבעל קייטרינג אין תעודה המעידה עליו כעל קייטרינג כשר -  אחת הסיבות הנפוצות לכך היא הכנת האוכל המוצע במטבחו הפרטי בבית - וזאת למרות שהוא מפריד הפרדה מוחלטת בין בשר לחלב, מקפיד על שימוש בסטים נפרדים של כלים ומשתמש אך ורק במוצרים וחומרי גלם בעלי תעודת כשרות.

יש אנשים שמבחינתם ההפרדה בין חלב לבשר מספקת, ולכן על פי הגדרתם הסובייקטיבית אותו עסק עונה על הגדרתם "קייטרינג כשר", אחרים, המעוניינים להיות רגועים ולהמנע מפגיעה ברגשות אורחיהם, יכולים להזמין את העסק שמצא חן בעיניהם לאירוע המתוכנן, ולבקש ממנו, בתאום מראש, שיביא עימו משגיח כשרות שיפקח בזמן אמיתי על ענייני המטבח וישים לב לפרטים המשמעותיים מבחינה הלכתית. יש לקחת בחשבון כי הבאת משגיח כשרות לאירוע, כרוכה בתשלום נוסף.

קייטרינג כשר למהדרין

ישנם עסקים המקפידים אף יותר, וברשותם תעודת קייטרינג כשר למהדרין. עוגה של המטבח של מוניק - קייטרינג כשר למהדרין

חשוב לדעת, כי גם האמירה קייטרינג כשר למהדרין אינה בהכרח ערובה להתאמה לכל אירוע המחמיר מבחינת רמות הכשרות, כיוון שגם בהגדרה המתייחסת לענייני מזון ובכללם קייטרינג, כשר למהדרין נחלק לבית יוסף, הר' מחפוד ועוד, ותוקף אצל זרם דתי מסוים אינה בהכרח תופסת אצל זרם אחר - חשוב מאד לבדוק פרטים אלו עם נותן השירות בו אתם מעוניינים מבעוד מועד, כדי להמנע מעוגמת נפש בהמשך.

אם אתם עדיין מתלבטים, כדאי שתדעו כי כיום ניתן למצוא שירותי קייטרינג כשר המספקים מנות כשרות שאינן נופלות בטעמן מאלו של קייטרינג לא כשר, אשר משתמש לא אחת בחומרי גלם דוגמת פירות ים או נוטה לערבב מוצרים חלביים עם בשריים.

הקו שצריך להנחות אתכם בבחירה הוא רמת ההיכרות שלכם עם המוזמנים - במידה ואתם מכירים כל אחד ואחד מהם באופן אישי, כולל העדפותיהם הקולינריות, תוכלו לבחור גם קייטרינג לא כשר, ולדעת שההנאה של כולם תהייה מושלמת, אולם אם יש בכם את הספק, ולו הקל ביותר, לגבי מידת ההקפדה בענייני כשרות של דודה זו או בן משפחה רחוק אחר, ואין באפשרותכם לברר זאת ישירות, עדיף ללכת על המכנה המשותף הרחב ביותר - קייטרינג כשר.

 

בשני המקרים, הסוד לאירוע שישאיר טעם טוב בפה לאורך זמן, הוא שימוש בחומרי גלם איכותיים וטריים, שילובים מיוחדים הנעשים איתם ורמת היצירתיות של השף.