שוקולד מריר- מנה של בריאות
 

שוקולד מריר- מנה של בריאות

כולנו אוהבים שוקולד, חלק מאיתנו מעדיפים אותו בטעם מריר וחלק מאיתנו אוהבים אותו יותר בטעם החלב. בשורות הבאות ריכזנו עבור כל חובבי השוקולד שביניכם את כל היתרונות הבריאותיים הנלווים לשוקולד המריר.

מספר מילים על השוקולד המריר

שוקולד מריר הוא למעשה שוקולד המיוצר עם כמות מופחתת של חלב או ללא תוספת חלב כלל, וזאת בניגוד לשוקולד חלב בו הליך הייצור כולל בתוכו כמות גדולה של חלב לצורך יצירת הטעם. שוקולד זה מכונה מריר משום טעמו המריר של המיוצר על ידי רכיבים מסוימים המצויים בתוך קקאו המהווה בין 30 ל-70 (ואף יותר) אחוזים מרכיבי השוקולד.

 

היתרונות הבריאותיים של השוקולד המריר

במחקר מקיף שנערך בקרב למעלה מ-2200 נשים בהריון נמצא כי אכילה של שוקולד מריר במהלך תקופת ההיריון מפחיתה בצורה משמעותית את הסיכון לרעלת היריון, ולכן אם גם את חווה כרגע את תקופת ההיריון המרגשת, אנו ממליצים לך לאכול חפיסת שוקולד מריר אחת למספר ימים, או לחילופין, למצוא מתכוני שוקולד מריר באמצעותם תוכלי לפנק את עצמך בעוגות ועוגיות.

 

במחקרים נוספים אשר נערכנו בקרב צרכני שוקולד מריר נמצא כי צריכת השוקולד מפחיתה את רמת הכולסטרול בדם ואת לחץ הדם. כפועל יוצא מכך, הוסק בעקבות ממצאי המחקר כי צריכת שוקולד מסייעת במניעת התקפי לב האופייניים לאנשים הסובלים מחלץ דם גבוה וכולסטרול גבוה בדם. על פי מחקרים שונים הנערכים ברחבי העולם על ידי מיטב החוקרים, נמצא כי צריכה של 100 גרם שוקולד מריר ליום מפחיתה את השיעור של התקפי הלב ברמה של יותר מ-80 אירועי לב לכל עשרת אלפים איש.

 

מה הופך את השוקולד המריר למנה של בריאות ?

שוקולד מריר מכיל בתוכו רכיב המכונה: פוליפנול. רכיב זה הוא ככל הנראה הרכיב הגורם להפחתת לחץ הדם ולשיפור בזרימת הדם במערכות הגוף השונות. כמו כן, הוכח כי רכיב הפוליפנול המצוי בשוקולד המריר, מסייע לגוף להתמודד עם מחלות ויראליות ובכך הוא תורם לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף.

עוד נמצא במחקרים שונים כי רכיב הפוליפנול מסייע להאטת תהליכי הזדקנות, גורם לשיפור כללי בתפקוד מערכות הגוף השונות ואף מפחית סטרט ולחץ נפשי, ועם כאלו יתרונות זה הזמן לזלול חפיסת שוקולד מריר...אך רגע לפני שאתם ניגשים לפיצוציה הקרובה על מנת להצטייד במאגר חפיסות שוקולד מריר, זכרו שבדומה לכל מאכל בריא אחר, גם השוקולד המריר חייב להיות נצרך על ידיכם במינון הנכון. לבריאות!