הכל אודות סופלה השוקולד שלכם
 

הכל אודות סופלה השוקולד שלכם

מהו הסופלה?

בכדי להבין לעומק מהו סופלה שוקולד צריך להבין את שתי המילים מהן הכינוי של קינוח זה מורכב. סופלה המכונה בעברית 'תפיחה', הוא מאפה שעשוי מבצק המכיל חלבונים מוקצפים. כאן מדובר על מאפה אוורירי המוגש כמנה עיקרית של הארוחה (באם מדובר על סופלה מלוח) או כקינוח. סופלה תמיד יהיה מורכב משני מרכיבים עיקריים. הראשון הוא קרם הבלילה, כלומר השוקולד. המרכיב השני תמיד יהיה קצף ביצים שמעניק לסופלה את האווריריות שלו ואת הנפח המרשים שלו. נהוג להכין את מנת הסופלה זמן קצר לפני שמגישים אותה וזאת על מנת לשמור על המרקם המיוחד של הבלילה ולהגיש אותו מיידית וזאת משום שהגובה המרשים של הסופלה מתחיל ליפול לאחר כעשר דקות. הסופלה הראשון הוכן לפני יותר משלוש מאות שנה בצרפת והוא התבסס על קרם פטיסייר, שקדים, לימון ותפוזים. כיום יש לו כל מיני "גרסאות", ביניהן גם שוקולד.

 

האם זה סופלה או פונדט?

אנשים רבים מתבלבלים בין פונדט לבין סופלה, דבר שכולל גם בתי קפה רבים בישראל. עוגת שוקולד חמה עם נוזל שוקולד במרכזה היא פונדט. עוגת שוקולד אוורירית שמותירה טעם של עוד היא הסופלה. בניגוד לפונדט, אפיית סופלה מורכבת יותר ומחייבת אפייה מיידית ברגע בו תערובת הסופלה מעורבבת. איחור קטן והסופלה יכול להיזרק לפח.

ההבדל העיקרי בין עוגת השוקולד החמה והכבדה הפונדט לבין הסופלה הוא קצף החלבונים. באם גם אתם מעוניינים להכין את אותו קינוח שוקולדי שמתמוסס בפה לאירוע אותו עורכים בביתכם, בווודאי תשמחו לקרוא שלמרות העובדה שמדובר על עבודת הכנה סיזיפית וזאת משום הדיוק שבה אנשים רבים לוקחים על עצמם להכין אותו. אחד הדברים החשובים ביותר בעת ההכנה של הסופלה הוא לשלב את הפטיסייר ואת הקצף באופן שיגרום מינימום נזק לבועות הקלועות בבלילה. דבר זה ניתן לעשות על ידי קיפול על ידי מרית. התנועה תמיד תהיה מעגלית ומלמעלה למטה, בדיוק כמו שמכינים מוס.

 

 

כעת, כל שנותר הוא להחליט האם אתם מעוניינים לאתגר את עצמכם ולנסות להכין סופלה שוקולד טעים כקינוח או שמא אתם מעוניינים ללכת על בטוח ולקנות סופלה משובח מעסק שמייצר בעצמו את כל קינוחי השוקולד, דבר הכולל פרלינים, סוגים שונים של שוקולדים וכמובן גם סופלה בטעם שוקולד. בתיאבון!