שוקולדים – הרבה יותר ממשהו מתוק
 

שוקולדים – הרבה יותר ממשהו מתוק

כל אלה יוצרים אצל הצרכן הישראלי את הרצון ליהנות ממזון ברמה גבוהה, בין היתר גם בתחום השוקולד. דוגמא קלאסית אנחנו יכולים לראות בדברים לכאורה קטנים, כמו משלוח שוקולדים, מתנות לחג, קופסאות שוקולדים שמיועדות למתנה ועוד. השינוי שחל בתחום זה בא לידי ביטוי, בין היתר, בעובדה שמדובר בשוקולדים ברמה הגבוהה ביותר שיש, הן מבחינת האיכות שלהם והן מבחינת המוצר הסופי שמכינים בעזרתם.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא כיום פרלינים, טרפלס, סופלה, עוגות, עוגיות ועוד מגוון רחב של מוצרים אשר מכילים שוקולדים מסוגים שונים. השוקולדים מוכנים על ידי קונדיטורים ושפים אשר מתמחים בהכנת קינוחים ומנות אחרות שכוללות שימוש בשוקולד, כאמור.

מתי וכיצד נשלב שימוש בשוקולדים באירוע

לצד צריכה יומיומית, פרטית, בשוקולדים בסוגים ותצורות שונות, הרי שאנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של שימושים בשוקולדים במסגרת אירועים שונים. אלה יכולים להיות אירועים משפחתיים, חברתיים וכן אירועים אחרים.

היתרון של שימוש בעמדות או מגשי שוקולד באירועים, מלבד העובדה שהם מעניקים לאורחים אפשרות ליהנות ממנו בזמן האירוע, בין מנה למנה, בעת קבלת הפנים או בכל אחר של האירוע, זו גם הנקודה שאפשר להשתמש באותן עמדות ומגשים במקום קינוחים אחרים, כמובן שאפשר להשתמש בשוקולד בתוך עוגות, עוגיות, קאפ קייקס ובמגוון רחב של קינוחים אחרים, אך אפשר גם במקום זה להשתמש בשוקולד בלבד הן כקינוחים והן כמוצר משלים לקינוח.

אנחנו יכולים לראות עמדות שוקולד או שימוש קינוחים שונים שעשויים משוקולד, כאמור, במגוון רחב של אירועים. למשל, ישנם אירועים כגון חתונה בטבע או חתונה אחרת, בה נהוג להגיש שוקולדים מסוגים שונים. צריך לזכור, שהרבה פעמים השוקולד אשר מוגש באירוע, מתאים לאופיו וכן למזג האוויר בו הוא שורר. אם נניח מדובר על חתונה בטבע, הרי שאפשר להתאים את מוצרי השוקולד לקיץ או לחורף.

דוגמא נוספת, אנחנו יכולים למצוא עמדות ומגשים באירועים עסקיים, אז זה מוגש במסגרת שירות קייטרינג רגיל או דרך רכישה מקונדיטוריה או חנות שוקולדים אשר מציעה מגוון רחב של שוקולדים מסוים שונים. כמובן שהדבר תלוי בכמות הנוכחים באירוע, בעלויות ובמאפיינים אחרים שיכולים להשפיע, אף הם, על ההחלטה איזה מבין השוקולדים נקנה.

לפני סיום חשוב לומר, החלטה להשתמש בעמדות ומגשים, צריכה להיות בהתאם למשתנים שונים, לא רק סוג האירוע אלא גם כמות האורחים, אופי האורחים ועוד. כל משתנה כזה יכול להשפיע עלינו בשאלה, איזה שוקולדים אנחנו נרצה להגיש באירוע שלנו.