היתרונות הבריאותיים של השוקולד המריר
 

היתרונות הבריאותיים של השוקולד המריר

השוקולד שסבל עד לפני שנים ספורות יחסי ציבור גרועים כאשר רופאי השיניים ובכלל כל עולם הרפואה התנכל אל השוקולד והשמיץ אותו תוך האשמות חמורות על השפעה שלילית על השיניים, על נזקים חמורים בפה, עששת ועוד. כמו גם על השלכות מרחיקות לכת על הבריאות הכללית, כמו על עלייה במשקל בעקבות השוקולד עתיר הקלוריות או רמות כולסטרול גבוהות בעקבות השומן הרב שיש בשוקולד, ובקיצור כולנו ידענו ששוקולד זה לא ממתק טוב לגוף. אך היום? התהפכו היוצרות... אנחנו מוצאים פתאום הרבה חוות דעת חיוביות שנאמרות על השוקולד המריר.

מחקרים רבים הוכיחו שהשוקולד בריא ללב ואכילה של כמות יומית קבועה של שוקולד עשויה להשפיע לטובה על הגוף, על הדם ועל בריאות הלב. האמנם? האם זה אכן כך? ואם כן, על איזה שוקולד מדובר?

שוקולד מריר בריא ללב

כאן עלינו לסייג את הדברים בטרם תתחילו לזלול שוקולד מכל הסוגים והמינים... שוקולדים ממולאים חלביים או כאלה הנוטפים ריבות תות או רוזמרי... אז לא! לא לאלו הייתה הכוונה. השוקולד הבריא הוא השוקולד המריר ודווקא זה המכיל כמה שיותר אחוזים של מוצקי קקאו.

אהה, ההתלהבות קצת שוככת... שוקולד מריר? לא זה בדיוק השוקולד האהוב עלינו...

כאן כדאי לכם לדעת שאם תתחילו לאכול את השוקולד המריר, תתחילו להבין מה זה שוקולד טוב. במיוחד כאשר מדובר בשוקולד איכותי עם אחוז גבוה של מוצקי קקאו. (ולא חמאת קקאו, - חשוב לשים לב להבדל)

חוץ מזה, חשוב מאוד לשמור על איזון ולא לצרוך יותר מידי שוקולד ביום. כמות קטנה וקבועה בכל יום זה המינון שאתם צריכים כדי שהשוקולד יתרום למען הבריאות שלכם.

שוקולד מריר מסייע לקשישים – הודיעו למטפלת סיעודית...

בגלל הידע החדש שקבלנו על אודות השוקולד המריר בשנים האחרונות, אנחנו עדים לתופעה לא נדירה אשר בהם נצפית מטפלת סיעודית מטיילת מעדנות עם 'בן טיפוחיה' ומאכילה אותו בשוקולד מריר... הקשיש נהנה מהטעם הטוב והמשובח ובד בבד הוא נתרם גם מהבחינה הבריאותית  כאשר כידוע השוקולד המריר תורם רבות לבריאות ובייחוד כאשר מדובר באדם קשיש שהבריאות שלו מאוד רפויה וכדי לשמר אותו ואת מצבו הכללי כדאי להתאמץ עד כמה שהדבר אפשרי. אז בין שלל תוספי המזון, תנו לקשיש ליהנות קצת משוקולד מריר טוב...

אז בפעם הבאה שתפגשו מטפלת סיעודית עומדת בסופר ורוכשת שוקולד מריר, כבר תבינו למה היא עושה את זה... כי מטפלת מסורה דואגת לפנק את ה'פציינט' שלה ואם היא יודעת שהשוקולד עשוי לתרום לו גם מהבחינה הבריאותית, הרי שהיא תעשה את הפעולה המתוקה הזו ברצון רב ובחפץ לב.

כמובן שרק מטפלת סיעודית מסורה תשים את ליבה לכך ואם תרצו, כאן -בשוקולד, נעוץ ההבדל בין מטפלת מסורה לאחת שעושה את העבודה רק על מנת לצאת ידי חובה.