סדנת שוקולד – רעיון נפלא להפעלה לילדים
 

סדנת שוקולד – רעיון נפלא להפעלה לילדים

זוכרים את התקופה בה ילדים היו מסתפקים בליצן או מנפח בלונים בימי ההולדת שלהם? אז התקופה הזו נגמרה מזמן ואין בזה שום דבר רע, כי היום ניתן לערוך פעילויות מדהימות לילדים שגם מלמדות אותן ומעשירות להם את הידע. אנשים רבים רוצים שיום ההולדת של הילד שלהם יהיה יום הולדת מיוחד שהילדים לא ישכחו וגם יעשה רושם טוב עם ההורים, אבל מצד שני רוצים שלהנאה הזאת תהיה משמעות והילדים ילמדו דברים חדשים. סדנה זה דבר שמתאים בדיוק לכך, פעילות יצירה או פעילות בישול היא רעיון נפלא שגם גורם לכיף והנאה וגם מעשיר את הילדים.

מה זו סדנת שוקולד?

סדנת שוקולד זוהי סדנה שמתאימה לילדים בכל הגילאים, בין אם אתם עורכים יום הולדת לגיל 7 ובין אם אתם רוצים להפעיל את הילדים בבית הספר או בגן בו אתם אחראיים על ההפעלות. אמנם זה נשמע שבסדנה מסוג זה כל מה שעושים זה לאכול שוקולד אבל זה ממש לא כך. בפעילות זאת, הילדים ילמדו איך להכין מאכלים טעמים משוקולד, ישמעו סיפורים, ישחקו וירקדו ואפילו יערכו תחרות מיוחדת שבה בסופו של דבר כולם זוכים. את המאכלים שהילדים יכינו הם יזכו לאכול וליהנות מפרי ידיהם. בהנחה ומדובר במסיבת יום הולדת לילד קטן, הילדים יזכו לקשט עוגה מיוחדת עבור ילד יום ההולדת כדי שגם הם ייהנו וגם הוא ירגיש מיוחד כמובן.

למה מומלץ לערוך סדנה מסוג זה?

סדנאות שונות מאפשרות לילדים ללמוד דברים חדשים. בכל סדנה לומדים משהו אחר ולכן כדאי מאוד במשך כמה שנים לבצע מגוון סדנאות כדי שפעם אחת הם ילמדו על תחום הבישול והזהירות שנדרשת בזמן הבישול, ובפעם אחרת הם ילמדו על תחומים אחרים. סדנאות נועדו כדי שהילדים ילמדו בצורה של הנאה וכך המידע החדש שהם לומדים מחלחל יותר עמוק והילדים זוכרים את מה שהם לומדים יותר טוב.

כמובן שמדובר בפעילות יוצאת דופן ממה שילדים רבים נוטים לעשות כשהם חוגגים וזה מה שיבדיל את המסיבה שלכם או את יום הפעילות שלכם משאר הפעילויות האחרות שילדים עושים. הרושם שנוצר יעזור לילדכם לזכות ב'נקודות יתר' אצל החברים בכיתה ואתם תקבלו פידבקים ומחמאות על היצירתיות והחשיבה המקורית בתכנון האירוע.

איך עורכים סדנה?

את הסדנה ניתן לערוך בעצמכם עם תכנון מתאים וקניית כל המצרכים הנדרשים או שאתם יכולים להיעזר במפעילים לילדים שמומחים בהפעלות לימי הולדת או בתי ספר וגנים בתחום האוכל. בחרו מפעיל בעל שם עם הרבה המלצות או איזה מותג ששמעתם עליו בעבר בתחום ההפעלות ולא תתחרטו. חשוב מאוד שבהפעלות כאלו יהיו מספר מבוגרים שיפקחו ויעזרו לילדים מכיוון שבקלות פעילויות שוקולד יכולות להפוך לבלאגן. במידת הצורך אפשר להיעזר בהורים כדי שגם הם יהנו מהפעילות וגם אתם תסירו דאגה מליבכם ותפנו יותר מקום בשביל ליהנות.